Exkluzívna novostavba penziónu v Slovenskom Raji, Spišské Tomášovce

26.11.2018 Spišské Tomášovce, Slovenský raj
 • Počet izieb 11
 • Poschodie 2 nadzemné podlažia
 • Rozloha pozemku 2031 m2
 • Úžitková plocha 806.00 m2
 • Materiál Tehla
 • Terasa Áno
 • Stav Novostavba
 • Výťah Nie
 • Parkovanie Vyhradené parkovanie
 • Pivnica Áno
 • Balkón/loggia Áno

O nehnuteľnosti

Realitná kancelária CHARLES® Vám ponúka na predaj exkluzívnu novostavbu príjemného penziónu. Kúpou jedinečnej nehnuteľnosti získavate nie len kľúče priamo od Vašej investície, ale súčasne od brány Slovenského Raja. 

Penzión je ideálny či už pre ľudí, ktorí hľadajú vynikajúcu investičnú príležitosť a možnosť podnikať v hotelových službách, alebo firmu, ktorá hľadá priestory pre svoje firemné team buildingy, školenia a benefity pre zamestnancov vo forme pravidelného relaxu . Nehnuteľnosť je vhodná aj pre viacgeneračné bývanie priamo v lone prírody a súčasne ponúkajúce vkusné a kľudné bývanie s dobrou dispozíciou alebo ako rekreačné rodinné sídlo.

Aj vy sa už dnes môžete zaradiť medzi vlastníkov  a rezidentov Slovenského Raja.

Penzión

1. nadzemné podlažie – 268,51 m2

2. nadzemné podlažie – 268,51 m2

3. nadzemné podlažie – 268,51 m2

Pozemok – 2031 m2

Dispozícia

Na 1. NP je priestor jedálne s barom a kozubom, kuchyňa so skladmi a mraziacimi boxami, WC, a rekreačná miestnosť so saunou a vírivkou.

Na 2. NP je situovaná školiaca miestnosť resp. miestnosť na inú spoločenské využitie  a ubytovanie v  apartmáne a štyroch izbách pre 2 až 3 osoby.

3.NP ponúka ubytovanie v dvoch veľkorysých apartmánoch a štyroch izbách umožňujúcich ubytovanie v dvoj resp. trojlôžkových izbách.

Objekt sa nachádza v zastavanej časti obce Spišské Tomášovce, v jej juhovýchodnej časti.

Je napojený na verejné siete: vodovod, elektrinu a kanalizačnú sieť, vykurovanie má z vlastnej plynovej kotolne. Všetky vonkajšie okná a dvere sú z plastu, so zasklením z izolačného dvojskla, v podkroví zo severnej strany strešné okná Velux. Vstupné dvere sú z hliníkového profilu na automatické otváranie so senzorom pohybu. Vnútorné dvere sú plné drevené s protipožiarnou vložkou, v jedálni a školiacej miestnosti 2/3 presklenie. V obytných miestnostiach a chodbách sú laminátové podlahy,  v komunikačných priestoroch, v hygienických zariadeniach je keramická dlažba.

V hygienických zariadeniach sú keramické obklady, taktiež aj v kuchyni a rekreačnej miestnosti . Vykurovanie je zabezpečené plynovým kotlom. V objekte je vybavenie: sprchy, WC Geberit, umývadlá, výlevky, sauna, vírivá vaňa. Objekt má bleskozvod a zabezpečovacie zariadenie. V budove sú 4 klimatizačné jednotky, krb s vložkou a s rozvodmi teplého vzduchu.

Vybavenie

Objekt penziónu/ školiaceho rekreačného strediska je murovaná budova obdĺžnikovitého tvaru, postavený v roku 2015. Pozostáva z 3 nadzemných podlaží, je rozdelený na dve časti - pre návštevníkov a pre personál. Hlavný vstup a obytné miestnosti sú situované z južnej strany pozemku, vedľajšie vstupy, zázemie a komunikácie sú orientované zo severnej strany. Z parkoviska umiestneného zo severnej strany a na úrovni 2. nadzemného podlažia je možný vstup hostí, ako aj cez anglický dvorec schodiskom do kotolne, kuchyne, priestoru skladov a zázemia personálu na 1. nadzemné podlažie.

 

Doplňujúce info

Lokalita:

Slovenský raj – jedna z najkrajších oblastí Slovenska a regiónu Spiš. Tento jedinečný kúsok prírody získal pomenovanie vďaka svojim vzácnym prírodným hodnotám a krásam. Tvoria ho zachované krasové planiny, hlboko zarezané riečne kaňony, rokliny a tiesňavy s čarovnými vodopádmi,
rozsiahly podzemný svet jaskýň a priepastí i bohato zastúpená fauna a flóra. V roku 1964 bol Slovenský raj ako prvý na Slovensku vyhlásený za chránenú krajinnú oblasť. Aj keď je toto výnimočné územie, vyhlásené v roku 1988 za národný park, prísne chránené, môže spoznávanie jeho krás zažiť každý vďaka hustej sieti turistických chodníkov, ktoré sú v nepriechodných úsekoch sprístupnené rôznymi technickými pomôckami a zariadeniami. Slovenský raj je turistom sprístupnený celoročne.

Predmetná nehnuteľnosť sa nachádza blízko centra obce Spišské Tomášovce v juhovýchodnej zóne obce. Budova je prístupná z upravenej komunikácie Ide o územie s kompletne vybudovanými inžinierskymi sieťami (vodovod, plyn, kanalizácia, elektrické a komunikačné vedenie Budova je trojpodlažná, s prízemím a 2 poschodiami, s orientáciou miestností JV. Železničná, autobusová doprava je do 20 min. chôdze, zastávka MHD je v blízkosti. Stredne veľká obec  Spišské Tomášovce už stáročia vyprevádza turistov na majestátny Tomášovský výhľad, do hučiacich prúdov prielomu Hornádu, do známeho turistického centra Čingov, teda do našej pýchy Národného parku Slovenský raj. Toto krásne územie ponúka rôznorodé pešie a cykloturistické trasy, z ktorých výšin môžete pozorovať neďaleké štíty Vysokých Tatier.

Vzhľadom na svoju polohu, dispozičné riešenie a pretrvávajúcu funkciu je stavba schopná prinášať výnos formou prenájmu.

Slovenský raj je rajom milovníkov prírody, turistiky a športu.

https://www.youtube.com/watch?v=mNXvTXKG9AE

Cena: 408 000 € bez DPH / 485 520 € s DPH

Platba:

-Platba v hotovosti

-Financovanie cez hypotekárny úver

-Kombinácia možností vyššie

V prípade kúpy nehnuteľnosti na firmu, ak je firma platiteľ DPH a súčasne bude nehnuteľnosť využívať na podnikanie ako platiteľ DPH, má nárok na odpočítanie DPH v celom rozsahu.

Služby dizajnového architekta, ktorý vypracuje projekt a celkový prehľad potrebnej investície na zariadenie na kľúč Vám radi dohodneme u nášho partnera.