Blog > Bratislava IV > Kam sa ísť kúpať v Bratislave? Pozrite si dostupné kúpaliská v našom hlavnom meste

Kam sa ísť kúpať v Bratislave? Pozrite si dostupné kúpaliská v našom hlavnom meste

Toto sú najlepšie bratislavské kúpaliská – od Ružinova do Dúbravku.

30.07.2018 12:07
Dĺžka čítania: 5 min.

Na to, aby ste si oddýchli pri vode, nemusíte cestovať ďaleko. Niekoľko pekných kúpalísk máme aj v hlavnom meste. Tie, ktoré sme pre vás vybrali, môžete navštíviť ešte toto leto.

Kúpalisko Matadorka

V prvej časti článku pôjdeme do Petržalky, kde nájdete kúpalisko Matadorka. Toto rekreačné zariadenie bolo v minulosti centrom významných športových podujatí.

kupalisko-matadorkaZdroj: kupaliskomatadorka.sk/galeria-areal

Dnes slúži hlavne verejnosti. K dispozícii je plavecký 50-metrový bazén, rekreačný bazén pre deti a plavcov-začiatočníkov a tretí bazén, ktorý je určený pre deti do 6 rokov (do bazéna môžu ísť len so sprievodom dospelej osoby).

kupalisko-matadorka-bratislavaZdroj: kupaliskomatadorka.sk/galeria-areal

Nesmú chýbať ani športoviská – kúpalisko Matadorka prevádzkuje plážové ihrisko, okrem toho si môžete zahrať bedminton, futbal či stolný tenis.

Obzvlášť sa nám páči dobrá informovanosť. Kúpalisko má vlastnú webovú stránku, kde nájdete množstvo aktuálnych a užitočných informácií.

Okrem otváracích hodín a cenníka sú to informácie o tom, čo zahŕňa vstupné, alebo to, že na kúpalisku si môžete zaplávať aj skoro ráno. Rovnako aktívni sú prevádzkovatelia aj na Facebooku.

Zlaté piesky

Keď sa spomenie dovolenka na Slovensku, niekomu sa môže vybaviť práve toto miesto. Jazero v bratislavskej mestskej časti Ružinov je vhodným prostredím nielen na rekreáciu pri vode, ale v areáli je možnosť športovo sa vyžiť – návštevníci si môžu požičať kajaky a lode alebo môžu vyskúšať adrenalínový wakeboarding.

zlate-pieskyZdroj: travelguide.sk

Napriek tomu, že ide o prírodné kúpalisko, za vstup do areálu si zaplatíte. Aktuálne informácie o cenách nájdete na tomto webe.

Pre návštevníkov, ktorí vyhľadávajú nudistické pláže, máme dobrú správu – jedna taká pláž je aj na Zlatých pieskoch. Hľadajte ju na druhej strane jazera pri wakeboardingu.

kupalisko-zlate-piesky

Letné kúpalisko Delfín

V Ružinove okrem Zlatých pieskov nájdete ďalšie skvelé miesto na oddych pri vode. V areáli kúpaliska Delfín sa nachádzajú tri bazény, detské ihrisko a pre ešte väčšiu zábavu poslúži aj tobogan.

kupalisko-delfinZdroj: Wikimedia.org

Počas letnej sezóny je kúpalisko otvorené od deviatej do ôsmej, koncom augusta sa prevádzková doba skracuje o jednu hodinu. Cenník nájdete na webe Správy telovýchovných a rekreačných zariadení.

Kúpalisko Rosnička

Kúpalisko Rosnička, ktoré nájdete v mestskej časti Dúbravka, má také isté otváracie hodiny ako Delfín. Pre istotu si ich môžete pozrieť na tomto webe.

Ako píšete aj vy na sociálnej sieti, voda v bazénoch (sú celkovo tri – veľký, stredný a detský) je čistá, takže sa niet na čo sťažovať. K ešte väčšej atraktivite prispieva aj to, že pre návštevníkov je tu možnosť saunovania, masáže či plážové ihrisko.

kupalisko-rosnickaZdroj: Vladimír Šimíček/bratislava.sme.sk

No atmosféru tohto príjemného miesta trochu narúšajú bufety, o ktorých sa užívatelia na sociálnej sieti nevyjadrujú príliš lichotivo. Problémom je najmä dlhá čakacia doba a nekvalitné jedlo. Nenechajte si však pokaziť zážitok a jednoducho si na kúpalisko vezmite vlastné občerstvenie.

kupalisko-rosnicka-bratislava

Kúpalisko Tehelné pole

Veľkou výhodou kúpaliska Tehelné pole je jeho lokalita. Nachádza sa totižto neďaleko centra mesta v blízkosti zimného štadióna.

Čo sa týka otváracích hodín, je to podľa nás rovnako fajn – na kúpalisko sa dostanete od deviatej do ôsmej, a to počas celého týždňa.

kupalisko-tehelne-poleZdroj: sportoviska.sk

Pre návštevníkov kúpaliska sú k dispozícii celkom tri bazény, z toho jeden je pre plavcov a jeden pre deti.

Podobne ako kúpalisko Matadorka, aj Tehelné pole má svoju tradíciu a taktiež sa tu v minulosti organizovali veľké športové podujatia. Bratislavské noviny v roku 2017 uverejnili dobové fotografie tohto miesta.

Prírodné kúpalisko Kuchajda

Okrem Zlatých pieskov sme pre vás vybrali ešte jedno prírodné kúpalisko.

Aj keď na Kuchajde začala letná sezóna koncom júna, prírodné kúpalisko je v prevádzke celoročne. Ďalšou výhodou je aj to, že vstupné je zadarmo.

kupalisko-kuchajdaZdroj: citylife.sk

Návštevníci si môžu v blízkosti jazera rekreačne zahrať tenis, stolný futbal alebo plážový volejbal.

Nakoniec dodáme ešte to, že areál má stanované otváracie hodiny. V lete (od mája do septembra) je prevádzková doba od 6:00 do 22:00.