Blog > Bratislava IV > Tieto podniky Bratislavy IV máme najradšej. Sú medzi nimi aj tie vaše?

Tieto podniky Bratislavy IV máme najradšej. Sú medzi nimi aj tie vaše?

Okrem výborných reštaurácií nájdete vo štvrtom bratislavskom okrese minimálne jednu vináreň a cukráreň, za ktorou prichádzajú ľudia z iných mestských častí.

12.02.2018 12:02
Dĺžka čítania: 5 minút

 

Za dobrým jedlom nemusíte cestovať len do Starého Mesta. Okrem výborných reštaurácií nájdete vo štvrtom bratislavskom okrese minimálne jednu vináreň a cukráreň, za ktorou prichádzajú ľudia z iných mestských častí. Viete, v ktorých miestnych podnikoch si môžete vychutnávať jedlo s výhľadom na Rakúsko?

1. Paleta - Karloveská vináreň

Niektorí by povedali, že útle priestory tejto vinárne na začiatku Karlovej Vsi sú nevýhodou, no skutočnosť je taká, že práve vďaka tomu sa tu jednoducho spoznáte s ostatnými návštevníkmi. 

A keď aj nie s nimi, do oka si padnete minimálne s vtipnou a vždy dobre naladenou obsluhou

Vináreň Paleta zvonkuZdroj: Paleta - Karloveská vináreň

V ponuke Palety nájdete výlučne nekomerčné vína od menších slovenských vinárov. Okrem výberových vín tu čapujú tiež pivo.

Ak vám počas degustácie vyhladne, nevadí. Obsluha vám pokojne pripraví bruschetty, nakladané olomoucké syrčeky či hermelín, ktorý k dobrému vínku patrí.

Interiér vinárne PaletaZdroj: Paleta - Karloveská vináreň

Aby ste mali možnosť pri každej návšteve ochutnať vždy niečo nové a doposiaľ nepoznané, ponuka fľaškových vín je v Palete pravidelne obmieňaná. Ak vám niektoré z nich zachutí, odporúčame si ho zakúpiť do zásoby, pretože čoskoro ho nahradí iné.

2. Cukráreň u Babičky

V tejto nenápadnej cukrárni s príjemnou atmosférou sa môžete zastaviť už hneď zrána, ak ste si kvôli rannému zhonu nestihli dobiť energiu kofeínom. Ráno sa tu však odporúčame zdržať aj trošku dlhšie, pretože okrem dobrej kávy vám pripravia aj výdatné raňajky

Cukráreň u BabičkyZdroj: Cukráreň u Babičky

Pokiaľ si rannú kávu a raňajky najradšej pripravujete vo vlastnej réžii a o tento rituál sa určite nechcete pripraviť, Cukráreň u Babičky si aj tak zaslúži miesto vo vašom dennom kalendári. Napríklad po takom sviatočnom nedeľnom obede, keď si jeden koláčik (alebo aj dva) nemusíte až toľko vyčítať.

Koláčiky v Cukrárni u Babičky

Traduje sa, že pre tunajších milovníkov karamelových veterníkov je Cukráreň u Babičky vychýreným miestom. Okrem tých však v ponuke cukrárne nájdete množstvo iných zákuskov a tort. Nielenže sú chutné, ale aj cenovo prijateľné. Väčšina z nich totiž stojí do dvoch eur.

Pokiaľ patríte medzi vitariánov, vegánov či celiatikov, určite odtiaľ neodídete s prázdnym žalúdkom a smutným pohľadom. Babička pri pečení myslela aj na vás. :)

3. Kontajner Riviéra

Reštauráciu Kontajner Riviéra je azda nemožné prehliadnuť. Nachádza sa totiž hneď na začiatku Karlovky a pokiaľ ste doteraz nevedeli, akú funkciu plní presklený lodný kontajner na rohu Botanickej a Karloveskej, teraz to už viete.

Interiér reštaurácie Kontajner Riviéra s výhľadom na Karloveskú ulicuZdroj: Kontajner Riviéra

Miestny jedálny lístok tvoria jedlá, ktoré spĺňajú kritériá zdravého stravovania a vždy čerstvej prípravy. Veľkým lákadlom tejto reštaurácie je vonkajšia terasa, ktorá je počas leta ideálna nielen na obedy pod holým nebom, ale aj večerné stretávky pri dobrom remeselnom pive.

Terasa reštaurácie Kontajner RiviéraZdroj: Kontajner Riviéra

4. Bamboo Restaurant

V Bratislave IV nie sú ukrátení o dobré jedlo ani priaznivci exotických chutí. Našou obľúbenou reštauráciou s vietnamskou kuchyňou a autentickou atmosférou je Bamboo na Dlhých dieloch.

Interiér reštaurácie BambooZdroj: Bamboo Restaurant

Ak patríte medzi nerozhodných ľudí, vybrať si jedlo z ich bohatej ponuky vám síce chvíľu potrvá, no zručnosti a štedrosť tunajšieho kuchára sú zárukou, že hladný neodídete.

Potvrdzujú to aj hodnotenia návštevníkov. Podľa Niny je Bamboo najlepšia vietnamská reštaurácia v Bratislave, kde vám autentické, tradičné a originálne jedlá a čaje prinesie rýchla a milá obsluha.

Vietnamská polievka Pho Bo

Za pochvalu stojí aj veľký priestor reštaurácie, ktorý počas leta dopĺňa terasa s výhľadom na Dlhé diely, Rakúsko a hrad Schlossberg nad Hainburgom.

5. Belavijo

Pri reštauráciách s krásnym výhľadom ešte zostaneme. Belavijo na Dlhých dieloch je totiž okrem príjemného prostredia, profesionálnej obsluhy a chutných talianskych jedál vychýrená tiež pútavým výhľadom na Rakúsko.

Počas leta majú otvorenú terasu, takže obedovať nemusíte iba vo vnútri, ale aj pod holým nebom, kde jedlo chutí ešte lepšie.

Reštaurácia BelavijoZdroj: Belavijo

Súčasťou ich bohatej ponuky je vyše 40 druhov pízz a 20 druhov cestovín. V tejto reštaurácii sme narazili len na jediný nedostatok, ktorým je občasný nedostatok voľných miest. Napokon, aj to je však dôkazom, že Belavijo je na Dlháčoch naozaj obľúbené a oplatí sa ho navštíviť.

Ponuka pízz v talianskej reštaurácii Belavijo na Dlhých dielochZdroj: Belavijo

Obľúbili ste si v Karlovke, Dúbravke, Lamači, Devíne alebo Záhorskej Bystrici aj iné podniky, ktoré sme v našom zozname nespomenuli? Odporučte nám ich v komentári a dajte tak o nich vedieť aj ostatným obyvateľom Bratislavy IV. ;-)